ЗАЈАКОТ ПЕТРЕ БЕГАЛЧЕ
Рејтинг 0
Вкупен рејтинг од оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 0.0 лошо

Peter Rabbit 2: The Runaway

Во вториот дел на Зајакот Петре, милиот одметник е повторно назад. Беа, Томас и зајците си имаат создадено мало семејство, и иако се труди, Петре сепак не може да се ослободи од репутацијата на немирко. Откако ќе излезе од градината да прошета, Петре се наоѓа во свет каде неговите бељи се интересни, но кога неговото семејство ризикува сѐ да го најде, Петре мора да избере каков зајак тој ќе биде.

Жанр: Анимиран / цртан, Комедија, Авантура

Траење на филмот : 94 минути

Режија: Will Gluck

Улоги: James Corden, Margot Robbie, Elizabeth Debicki, Rose Byrne, Domhnall Gleeson

Возрасна категорија:  втора категорија,  родителски надзор

Дистрибутер:  Continental Film doo

Датуми на прикажување:

Недела 18.07.2021. 18:00
Недела 25.07.2021. 18:00


Цена на влезниците:
150 денари.

Поврзани објави

КРСТАРЕЊЕ ВО ЏУНГЛАТА

КРСТАРЕЊЕ ВО ЏУНГЛАТА

Jungle Cruise Владата ги праќа најопасните анти-суперхерои на светот - Bloodsport, Peacemaker, King Shark, Harley Quinn и други, на оддалечениот, полн со непријатели остров Корто Малтезе. Наоружани со врвно оружје, тие се пробиваат низ опасна џунгла за да најдат и уништат непријатели, а...

оДРЕДОТ НА ОТПИШАНИТЕ: НОВА МИСИЈА

оДРЕДОТ НА ОТПИШАНИТЕ: НОВА МИСИЈА

The Suicide Squad Владата ги праќа најопасните анти-суперхерои на светот - Bloodsport, Peacemaker, King Shark, Harley Quinn и други, на оддалечениот, полн со непријатели остров Корто Малтезе. Наоружани со врвно оружје, тие се пробиваат низ опасна џунгла за да најдат и уништат непријатели, а...

ЦРНА ВДОВИЦА

ЦРНА ВДОВИЦА

Black Widow Скарлет Јохансон ја повторува својата улога како Наташа Романоф (Црната вдовица) во првиот филм од Phase Four во светот на Марвел. Освен неа, во овој филм ќе ги погледнеме и Дејвид Харбор како Red Guardian, Рејчел Вајс како Мелина и македонката Симона Живковска во улога на една од...