ЕНКАНТО:НАШИОТ ВОЛШЕБЕН СВЕТ

Encanto

Млада девојка од Колумбија мора да се соочи со фрустрацијата дека таа е единствена без магични моќи во нејзиното семејство.

Жанр: Анимиран / цртан, Комедија, Мјузикл

Траење на филмот : 100 минути

Режија: Byron Howard, Jared Bush Charise, Castro Smith

Улоги:

Возрасна категорија:  втора категорија, родителски надзор

Дистрибутер:  Blitz Film and Video Distribution

Датуми на прикажување:

Сабота 11.12.2021. 18:00


Цена на влезниците: 
150 денари, за купени 3 или повеќе карти цената е 120 денари.

Поврзани објави

БИБИ И БОБИ ВО СНЕШКОВГРАД

БИБИ И БОБИ ВО СНЕШКОВГРАД

Каква новогодишна авантура! Неверојатна, возбудлива и како и секогаш - непредвидлива! Биби и Боби патуваат со снешкото Гого кон Снешковград за таму да ја пречекаат Новата година. Но, Снешковград е пуст и тивок. Каде се сите снешковци? Зошто никој не ја прославува Новата година? Гледајте ја оваа...

МАЧОРОТ ВО ЧИЗМИ: ПОСЛЕДНА ЖЕЛБА

МАЧОРОТ ВО ЧИЗМИ: ПОСЛЕДНА ЖЕЛБА

Puss in Boots: The Last Wish Мачорот во чизми открива дека неговата желба за авантура има последици - потрошил 8 од неговите 9 животи. Мачорот оди на патување да ја најде митската последна желба и да си ги врати своите 9 животи назад. Жанр: Анимиран / цртан, Комедија, Авантура Траење на...

МЕНИ

МЕНИ

The Menu Млад пар патува на далечен остров за да вечераат во ексклузивен ресторан каде шефот подготвува раскошно мени, со елементи на шок и изненадување. Жанр: Комедија, Хорор Траење на филмот : 106 минути Режија: Mark Mylod Улоги: Anya Taylor-Joy, Ralph Fiennes, Nicholas Hoult...