ДУХОВИТЕ НА ИСМАЕЛ
Рејтинг 0
Вкупен рејтинг од оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 0.0 лошо

ISMAЕL’S GHOST

Исмаел Вулард прави филмови. До половина е на еден филм за Иван, нетипичен дипломат инспириран од неговиот брат. Заедно со Блум, неговиот свекор, Исмаел сеуште тагува за смртта на Карлота, по дваесет години. Сепак го почна животот отпочеток со Силвија. Силвија е неговата светлина. Но тогаш Карлота се враќа од мртвите а Силвија побегнува. Исмаел ја одбива Карлота и неможејќи да се носи со лудите случувања, го напушта снимањето за семејниот дом. Таму, тој живее во самотија, опседнат од неговите духови..

Жанр: Драма

Траење на филмот : 113  минути

Режија: Arnaud Desplechin

Улоги: Mathieu Amalric,, Marion Cotillard, Charlotte Gainsbourg

Возрасна категорија: Трета категорија, +16

Дистрибутер: MCF MKD Skopje

Датуми на прикажување:

Четврток 07.12.2017 22:00
Сабота 09.12.2017 22:00
Недела 10.12.2017 20:00


Цена на влезниците:  150 денари.

Поврзани објави

TOMA

TOMA

Toma Филмот Тома е импресионистички портрет на Тома Здравковиќ кој ги прикажува неговите почетоци, врвот на неговата слава, неговите љубови кои го инспирирале при компонирање на неговите најголеми хитови, како и односот кој го имал со големиот број на пријатели во тогашна...

НЕ Е ВРЕМЕ ЗА УМИРАЊЕ

НЕ Е ВРЕМЕ ЗА УМИРАЊЕ

No Time to Die Бонд повеќе не е во активна служба и го ужива слободниот и мирен живот на Јамајка. Неговиот мир е краткотраен кога неговиот стар пријател Феликс Лајтер од ЦИА се појавува и го моли за помош. Мисијата да се спаси киднапиран научник излегува далеку поопасна од очекуваното...

ВЕНОМ 2

ВЕНОМ 2

Venom: Let There Be Carnage Том Харди се враќа на големото платно како смртоносниот заштитник Веном, еден од најголемите и најкомплексните ликови на Марвел. Жанр:  Акција, Научна фантастика Траење на филмот : 90 минути Режија:  Andy Serkis Улоги:  Tom Hardy, Woody Harrelson...