ДАМБО
Рејтинг 5
Вкупен рејтинг од 2 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 5.0 супер

Dumbo

Сопственикот на циркусот ја ангажира поранешната звезда Холт Фариер и нговите деца да се грижат за новороденото слонче, чии огромни уши го прават предмет на исмејување во циркусот кој веќе и се бори за опстанок. Но, кога тие ќе откријат дека Дамбо може да лета, циркусот се враќа на големи врати и го привлекува големиот убедлив претприемач Вендевер…

Жанр:  Семеен, Фантазија

Траење на филмот : 130 минути

Режија: Tim Burton

Улоги: Eva Green, Colin Farrell, Danny DeVito

Возрасна категорија: втора категорија, родителски надзор

Дистрибутер: 2i Film

Датуми на прикажување:

Сабота 30.03.2019. 18:00 (3D)
Недела 31.03.2019. 18:00 (2D)
Понеделник 01.04.2019. 20:00 (3D)
Вторник 02.04.2019. 20:00 (2D)
Среда 03.04.2019. 20:00 (3D)
Сабота 06.04.2019. 18:00 (2D)
Недела 07.04.2019. 18:00 (3D)

 

Цена на влезниците: 200 денари за 3D,150 денари за 2D. Доколку купете 3 или повеќе карти цената е 170 денари за 3D, 120 за 2D.

Поврзани објави

TOMA

TOMA

Toma Филмот Тома е импресионистички портрет на Тома Здравковиќ кој ги прикажува неговите почетоци, врвот на неговата слава, неговите љубови кои го инспирирале при компонирање на неговите најголеми хитови, како и односот кој го имал со големиот број на пријатели во тогашна...

НЕ Е ВРЕМЕ ЗА УМИРАЊЕ

НЕ Е ВРЕМЕ ЗА УМИРАЊЕ

No Time to Die Бонд повеќе не е во активна служба и го ужива слободниот и мирен живот на Јамајка. Неговиот мир е краткотраен кога неговиот стар пријател Феликс Лајтер од ЦИА се појавува и го моли за помош. Мисијата да се спаси киднапиран научник излегува далеку поопасна од очекуваното...

ВЕНОМ 2

ВЕНОМ 2

Venom: Let There Be Carnage Том Харди се враќа на големото платно како смртоносниот заштитник Веном, еден од најголемите и најкомплексните ликови на Марвел. Жанр:  Акција, Научна фантастика Траење на филмот : 90 минути Режија:  Andy Serkis Улоги:  Tom Hardy, Woody Harrelson...