ВРЕСОК 6
Рејтинг 2.9
Вкупен рејтинг од 9 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 2.9 нормално

Scream VI

Во ова продолжение, преживеаните од убивањата на Ghostface го напуштаат Вудсборо за нов почеток во Њујорк.

Жанр:Хорор, Мистерија, Трилер

Траење на филмот : 

Режија: Matt Bettinelli-Olpin,Tyler Gillett

Улоги: Melissa Barrera, Jenna Ortega, Courteney Cox, Jasmin Savoy Brown, Mason Gooding, Hayden Panettiere

Возрасна категорија: четврта категорија, +16

Дистрибутер: Konstantin

Датуми на прикажување

Петок 10.03.2023. 20:00
Сабота 11.03.2023. 21:00
Среда 15.03.2023. 20:00


Цена на влезниците: 
200 денари

Поврзани објави

ЏОН ВИК 4

ЏОН ВИК 4

John Wick: Chapter 4 Џон Вик успева да најде начин како да ја победи Високата Маса. Но пред да успее да ја обезбеди својата слобода, Вик мора да се соочи со нов непријател со моќни конекции низ цел свет и старите непријатели да ги придобие на своја страна. Жанр:Акција, Трилер Траење на...

МАГНЕТНА РЕЗОНАНЦА (мала сала)

МАГНЕТНА РЕЗОНАНЦА (мала сала)

R.M.N. Неколку дана пред Божиќ Матијас ја напушта работата во Германија и се ваќа во мултиетничкото трансилванско село. Сака да биде повеќе вклучен во растењето на својот син и да му помогне на детето да се ослободи од нејасни стравови. Матијас е окупиран и со својот стар татко, како и...

НАЈДОБРИОТ РОДЕНДЕН ДОСЕГА

НАЈДОБРИОТ РОДЕНДЕН ДОСЕГА

Best Birthday Ever Таканаречениот долгоочекуван роденден ќе биде сосема поинаков отколку што тој си го замислуваше. Помалата сестричка се разболува и никој нема време да слави со Кале. Тој бега од дома во знак на револт кон неговата баба, која всушност живее прилично блиску. Едноставно, за да...