ВО ЗАРОБЕНИШТВО
Вкупен рејтинг од оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 0.0 лошо

Captive State

Земјата е окупирана од странски освојувачи речиси 10 години. Официјално, криминалот повеќе не постои, невработеноста е на историски најниско ниво и сиромаштијата е искорнета. Но, овој навидум совршен свет има една темна и лоша страна – човештвото е под наметната контрола и повеќето луѓе се предаваат на нивната судбина и соработуваат. Меѓутоа во Чикаго со формирањето на подземниот отпор, мала група бунтовници се решени да се одбранат од напаѓачите. Во овој немилосрден лов на заговорниците, само една страна може да преживее…

Жанр:  Трилер, Научна фантастика

Траење на филмот : 109 минути

Режија: Rupert Wyatt

Улоги: Ashton Sanders, John Goodman, Vera Farmiga, Madeline Brewer, Kevin Dunn

Возрасна категорија: трета категорија, +12

Дистрибутер:  Blitz Film and Video Distribution

Датуми на прикажување:

Четврток 28.03.2019. 22:00
Петок 29.03.2019. 22:00
Сабота 30.03.2019. 22:00
Недела 31.03.2019. 22:00


Цена на влезниците
: 150 денари.

Поврзани објави

TOMA

TOMA

Toma Филмот Тома е импресионистички портрет на Тома Здравковиќ кој ги прикажува неговите почетоци, врвот на неговата слава, неговите љубови кои го инспирирале при компонирање на неговите најголеми хитови, како и односот кој го имал со големиот број на пријатели во тогашна...

НЕ Е ВРЕМЕ ЗА УМИРАЊЕ

НЕ Е ВРЕМЕ ЗА УМИРАЊЕ

No Time to Die Бонд повеќе не е во активна служба и го ужива слободниот и мирен живот на Јамајка. Неговиот мир е краткотраен кога неговиот стар пријател Феликс Лајтер од ЦИА се појавува и го моли за помош. Мисијата да се спаси киднапиран научник излегува далеку поопасна од очекуваното...

ВЕНОМ 2

ВЕНОМ 2

Venom: Let There Be Carnage Том Харди се враќа на големото платно како смртоносниот заштитник Веном, еден од најголемите и најкомплексните ликови на Марвел. Жанр:  Акција, Научна фантастика Траење на филмот : 90 минути Режија:  Andy Serkis Улоги:  Tom Hardy, Woody Harrelson...