ВОЈНА НА ЅВЕЗДИТЕ: ПОСЛЕДНИОТ ЏЕДАЈ
Рејтинг 4.3
Вкупен рејтинг од 7 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 4.3 супер

STAR WARS: THE LAST JEDI

По појавата на Реј во „Војна на ѕвездите: Силата се буди“, таа продолжува со епските патувања заедно со Фин, По и Лук Скајвокер во новиот дел од сагата.

Жанр: Научна фантастика, Авантура

Траење на филмот : 150 минути

Режија: Rian Johnson

Улоги: Daisy Ridley, John Boyega, Oscar Isaac, Lupita Nyong’o, Adam Driver

Возрасна категорија: Втора категорија, +12

Дистрибутер: 2i Film

Датуми на прикажување:

Среда 13.12.2017. 20:00 (3D)
Четврток 14.12.2017. 20:00 (2D)
Петок 15.12.2017. 20:00 (3D)
Сабота 16.12.2017. 22:00 (3D)
Недела 17.12.2017. 20:00 (2D)
Понеделник 18.12.2017. 20:00 (3D)
Вторник 19.12.2017. 20:00 (3D)
Среда 20.12.2017. 20:00 (3D)
Среда 27.12.2017. 22:00 (3D)

 

Цена на влезниците:  200 денари за 3Д, 150 за 2Д.

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...