ВЕРНОСТ
Рејтинг 0
Вкупен рејтинг од оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 0.0 лошо

Le Fidèle

Приказна за трагичната љубов помеѓу Жижи, високо котирачки ганстер, и Биби млада девојка – возач на тркачки автомобили која припаѓа на висок сталеж, раскажана во позадина на бруталното владеење на бандите во Брисел.

Жанр: Криминалистички, Драма

Траење на филмот : 130 минути

Режија: Michaël R. Roskam

Улоги: Matthias Schoenaerts, Adèle Exarchopoulos, Eric De Staercke

Возрасна категорија: Четврта категорија, +16 .

Дистрибутер:MCF MKD Skopje

Датуми на прикажување:

Четврток 30.08.2018. 22:00
Петок 31.08.2018. 22:00
Сабота 01.09.2018. 22:00
Недела 02.09.2018. 22:00


Цена на влезниците:
  150 денари .

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...