ВЕНОМ
Рејтинг 4.8
Вкупен рејтинг од 4 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 4.8 супер

Venom

“Веном” до сега на фановите на суперхероите им беше познат првенствено како главен негативец во филмовите за Спајдермен кој иако понекогаш е духовит и интересен и понатака остануваше спореден лик. Но, оваа година ќе видиме дека дури и негативците имаат две лица и дека понекогаш и зад најзлите се кријат големи херои. За никогаш поголемата популарност на најдрагиот негативец од стриповите на “Марвел” заслужен е неодоливиот Том Харди кој го игра главниот лик – Еди Брок, фоторепортер чиј живот се менува во моментот кога ќе стане домаќин на вонземјанин.

Жанр:Акција, Авантура, Хорор, Научна фантастика

Траење на филмот : 112 Минути

Режија: Ruben Fleischer

Улоги: Tom Hardy, Michelle Williams, Riz Ahmed, Scott Haze

Возрасна категорија: Четврта категорија, +16

Дистрибутер:  Continental Film doo

Датуми на прикажување:

Четврток 04.10.2018. 20:00 (3D)
Петок 05.10.2018. 20:00 (3D)
Сабота 06.10.2018. 20:00 (2D)
Недела 07.10.2018. 20:00 (3D)
Понеделник 08.10.2018. 22:00 (3D)
Вторник 09.10.2018. 20:00 (2D)
Четврток 11.10.2018. 22:00 (3D)
Сабота 13.10.2018 20:00 (2D)
Недела 14.10.2018 20:00 (3D)
Сабота 27.10.2018 20:00 (3D)


Цена на влезниците:
  200 денари за 3D,150 денари за 2D.

Поврзани објави

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

Bilo jednom u Srbiji За време и по првата светска војна, две момчиња и две девојки од Лесковац: Цоне и Дине, Зорка и Ружица имаат различни судбини но повторно се сретнуваат. ССојузниците го однеле Дине во Париз, каде научил сѐ за убавините на животот. Откако е ранет, Цоне пати од амнезија и...

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

Doctor Strange in the Multiverse of Madness Доктор Стивен Стрејнџ фрла забранета магија која ја отвара вратата кон мултиверзумот, вклучувајќи и алтернативна верзија од него, која како закана за човештвото е преголема за комбинираните сили на Стрејнџ, Вонг и Ванда Максимоф. Жанр:Акција...

ПЛАТЕНИК

ПЛАТЕНИК

The Contractor Наредникот Џејмс Харпер, кој е отпуштен од специјалните сили на америчката војска, ризикува сѐ кога ќе се вработи во приватна организација на платеници. Жанр:Акција, Трилер Траење на филмот :  103 минути Режија: Tarik Saleh Улоги: Chris Pine, Ben Foster, Gillian...