ВЕНОМ
Рејтинг 4.8
Вкупен рејтинг од 4 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 4.8 супер

Venom

“Веном” до сега на фановите на суперхероите им беше познат првенствено како главен негативец во филмовите за Спајдермен кој иако понекогаш е духовит и интересен и понатака остануваше спореден лик. Но, оваа година ќе видиме дека дури и негативците имаат две лица и дека понекогаш и зад најзлите се кријат големи херои. За никогаш поголемата популарност на најдрагиот негативец од стриповите на “Марвел” заслужен е неодоливиот Том Харди кој го игра главниот лик – Еди Брок, фоторепортер чиј живот се менува во моментот кога ќе стане домаќин на вонземјанин.

Жанр:Акција, Авантура, Хорор, Научна фантастика

Траење на филмот : 112 Минути

Режија: Ruben Fleischer

Улоги: Tom Hardy, Michelle Williams, Riz Ahmed, Scott Haze

Возрасна категорија: Четврта категорија, +16

Дистрибутер:  Continental Film doo

Датуми на прикажување:

Четврток 04.10.2018. 20:00 (3D)
Петок 05.10.2018. 20:00 (3D)
Сабота 06.10.2018. 20:00 (2D)
Недела 07.10.2018. 20:00 (3D)
Понеделник 08.10.2018. 22:00 (3D)
Вторник 09.10.2018. 20:00 (2D)
Четврток 11.10.2018. 22:00 (3D)
Сабота 13.10.2018 20:00 (2D)
Недела 14.10.2018 20:00 (3D)
Сабота 27.10.2018 20:00 (3D)


Цена на влезниците:
  200 денари за 3D,150 денари за 2D.

Поврзани објави

ЧОВЕКОТ ВИКАН ОТО

ЧОВЕКОТ ВИКАН ОТО

A Man Called Otto Ото е нерасположен човек кој се има откажано од животот по загубата на неговата жена. Кога младо семејство се доселува во негова близина, тој ја запознава Марисол, со која развива пријателство кое ќе му го разниша светот во кој живеел до сега. Жанр: Драма...

ФЕЈБЛМЕНОВИ

ФЕЈБЛМЕНОВИ

The Fabelmans Растејќи во пост-воена Аризона, млад човек со име Семи Фејблмен открива застршувачка семејна тајна и ја истражува моќта на филмовите врз вистината. Жанр: Драма Траење на филмот : 151 минута Режија: Steven Spielberg Улоги: Michelle Williams, Gabriel La Belle, Paul...

АСТЕРИКС И ОБЕЛИКС: СРЕДНОТО КРАЛСТВО

АСТЕРИКС И ОБЕЛИКС: СРЕДНОТО КРАЛСТВО

Astérix & Obélix: L'Empire du Milieu Единствената ќерка на кинескиот император Хан Шуанди бега од строгиот принц и бара помош од Галите и двајцата храбри воини Астерикс и Обеликс. Жанр:Семеен, Комедија, Авантура Траење на филмот :  Режија: Guillaume Canet Улоги: Zlatan...