ВЕНОМ 2
Рејтинг 5
Вкупен рејтинг од 9 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 5.0 супер

Venom: Let There Be Carnage

Том Харди се враќа на големото платно како смртоносниот заштитник Веном, еден од најголемите и најкомплексните ликови на Марвел.

Жанр:  Акција, Научна фантастика

Траење на филмот : 90 минути

Режија:  Andy Serkis

Улоги:  Tom Hardy, Woody Harrelson, Michelle Williams, Reid Scott, Naomie Harris

Возрасна категорија:  четврта категорија, +16

Дистрибутер:  Continental Film doo

Датуми на прикажување:

Четврток 14.10.2021. 20:00
Петок 15.10.2021. 20:00
Сабота 16.10.2021. 20:00
Четврток 21.10.2021. 22:00
Петок 22.10.2021. 22:00
Сабота 23.10.2021. 22:00
Недела 24.10.2021. 22:00


Цена на влезниците:
 150 денари

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...