ВДОВИЦИ
Рејтинг 3
Вкупен рејтинг од 2 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 3.0 добро

Widows

“Вдовици” се наоѓаат во современиот Чикаго во средина на политички и социјални немири. Откако четворица наоружени крадци, погинуваат во експлозија, нивните вдовици – кои немаат ништо заедничко освен долгови кои им се останати поради криминалните активности на своите мртви мажи – ја превземаат својата судбина во свои раце како би заедно направиле подобра иднина.

Жанр:  Криминалистички, Драма, Трилер

Траење на филмот : 130 минути

Режија: Steve McQueen

Улоги: Liam Neeson, Viola Davis, Elizabeth Debicki, Jon Bernthal, Colin Farrell

Возрасна категорија: четврта категорија, +16.

Дистрибутер:  MCF MKD Skopje

Датуми на прикажување:

Понеделник 26.11.2018. 20:00
Вторник 27.11.2018. 20:00
Среда 28.11.2018. 22:00


Цена на влезниците: 
 150 денари.

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...