БОЕМСКА РАПСОДИЈА

Bohemian Rhapsody

Бохемиска Рапсодија е прослава на бендот , нивната музика и нивниот неверојатен пејач Фреди Меркјури, кој ги поби сите стереотипи и ја урна конвенционалноста за да стане еден од најсаканите перформери на планетата. Филмот го забележува вртоглавиот раст на популарност на бендот преку нивните препознатливи песни и револуционерен звук, нивниот речиси-колапс кога животот на Меркјури излегува од контрола и нивното триумфално обединување на Live Aid, каде Меркјури, соочувајќи се со неизлечлива болест, го предводи бендот кон најдобрата рок изведба на сите времиња. Сетоа ова, додека ја цементира позицијата на бендот како бенд кој е повеќе како семејство, и кој продолжува да ги инспирира „аутсајдерите“, сонувачите и вљубениците на музиката и до овој ден

Жанр:  Драма, Биографски, Мјузикл

Траење на филмот : 106 минути

Режија: Bryan Singer

Улоги: Rami Malek, Ben Hardy, Gwilym Lee, Joe Mazzello, Lucy Boynton

Возрасна категорија: трета категорија, +12.

Дистрибутер:  MCF MKD Skopje

Датуми на прикажување:

Четврток 01.11.2018. 20:00
Сабота 03.11.2018. 20:00
Недела 04.11.2018. 20:00
Понеделник 05.11.2018. 20:00
Вторник 06.11.2018. 20:00
Среда 07.11.2018. 20:00
Сабота 10.11.2018 22:00
Недела 11.11.2018 22:00
Вторник 13.11.2018 22:00
Среда 14.11.2018 20:00


Цена на влезниците: 
 150 денари.

Поврзани објави

TOMA

TOMA

Toma Филмот Тома е импресионистички портрет на Тома Здравковиќ кој ги прикажува неговите почетоци, врвот на неговата слава, неговите љубови кои го инспирирале при компонирање на неговите најголеми хитови, како и односот кој го имал со големиот број на пријатели во тогашна...

НЕ Е ВРЕМЕ ЗА УМИРАЊЕ

НЕ Е ВРЕМЕ ЗА УМИРАЊЕ

No Time to Die Бонд повеќе не е во активна служба и го ужива слободниот и мирен живот на Јамајка. Неговиот мир е краткотраен кога неговиот стар пријател Феликс Лајтер од ЦИА се појавува и го моли за помош. Мисијата да се спаси киднапиран научник излегува далеку поопасна од очекуваното...

ВЕНОМ 2

ВЕНОМ 2

Venom: Let There Be Carnage Том Харди се враќа на големото платно како смртоносниот заштитник Веном, еден од најголемите и најкомплексните ликови на Марвел. Жанр:  Акција, Научна фантастика Траење на филмот : 90 минути Режија:  Andy Serkis Улоги:  Tom Hardy, Woody Harrelson...