БЕТМЕН
Рејтинг 4.5
Вкупен рејтинг од 8 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 4.5 супер

The Batman

Во својата втора година откако почнал да се бори со криминалот во Готам, Бетмен открива корупција која го поврзува и неговото семејство. Во исто време, тој се бори и со сериски убиец познат како Загатнувачот.

Жанр:Акција, Драма, Криминалистички

Траење на филмот : 174 минути

Режија: Matt Reeves

Улоги: Robert Pattinson, Zoë Kravitz, Paul Dano, Jeffrey Wright, Peter Sarsgaard

Возрасна категорија: трета категорија, +12

Дистрибутер:  Blitz Film and Video Distribution

Датуми на прикажување

Четврток 03.03.2022. 20:00
Петок 04.03.2022. 20:00
Сабота 05.03.2022. 20:00
Понеделник 07.03.2022. 20:00
Вторник 08.03.2022. 20:00
Среда 09.03.2022. 20:00
Среда 16.03.2022. 20:00
Четврток 17.03.2022. 20:00


Цена на влезниците: 
150 денари.

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...