БАНАТ
Рејтинг 0
Вкупен рејтинг од оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 0.0 лошо

BANAT

Бари, град во економска криза. Иво е агроном, нопоради неможност да се вработи, заминува наработа во Банат во Романија.
Клара е на работ да ја изгуби работата во пристаништето во Бари. Двајцата се сретнуваат случајно и веднаш се разбираат меѓу себе.
Тие поминуваат само една ноќ заедно, но тоа е доволно да се создаде врска и да сакаат да се сретнат повторно.
Кога Клара го посетува во Романија, тие севљубуваат. Но, дали само егзил е патот до среќата?

Жанр: Драма

Траење на филмот : 82  минути

Режија: Adriano Valerio

Улоги: Edoardo Gabbriellini, Elena Radonicich, Stefan Velniciuc

Возрасна категорија: Трета категорија, +16

Дистрибутер: КАТАВЕЈ ДООЕЛ

Датуми на прикажување:

Вторник 12.12.2017. 22:00

 

Цена на влезниците:  150 денари.

Поврзани објави

TOMA

TOMA

Toma Филмот Тома е импресионистички портрет на Тома Здравковиќ кој ги прикажува неговите почетоци, врвот на неговата слава, неговите љубови кои го инспирирале при компонирање на неговите најголеми хитови, како и односот кој го имал со големиот број на пријатели во тогашна...

НЕ Е ВРЕМЕ ЗА УМИРАЊЕ

НЕ Е ВРЕМЕ ЗА УМИРАЊЕ

No Time to Die Бонд повеќе не е во активна служба и го ужива слободниот и мирен живот на Јамајка. Неговиот мир е краткотраен кога неговиот стар пријател Феликс Лајтер од ЦИА се појавува и го моли за помош. Мисијата да се спаси киднапиран научник излегува далеку поопасна од очекуваното...

ВЕНОМ 2

ВЕНОМ 2

Venom: Let There Be Carnage Том Харди се враќа на големото платно како смртоносниот заштитник Веном, еден од најголемите и најкомплексните ликови на Марвел. Жанр:  Акција, Научна фантастика Траење на филмот : 90 минути Режија:  Andy Serkis Улоги:  Tom Hardy, Woody Harrelson...