АЈФЕЛ

Eiffel

Владата на Франција го најмува Ајфел да дизајнира нешто посебно и спектакуларно за Светскиот Саем во Париз во 1889. Ајфел од друга страна пак, едноставно само сака да ја дизајнира подземната железница. Одеднаш, сѐ се менува кога Ајфел се среќава со мистериозна жена од минатото на Арун.

Жанр: Комедија, Драма

Траење на филмот : 108 минути

Режија: Martin Bourboulon

Улоги: Emma Mackey, Romain Duris, Pierre Deladonchamps, Armande Boulanger, Philippe Hérisson

Возрасна категорија:  трета категорија, +12

Дистрибутер:  Blitz Film and Video Distribution

Датуми на прикажување:

Четврток 20.01.2022. 20:00
Петок 21.01.2022. 20:00


Цена на влезниците:
 150 денари

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...