АСТЕРИКС И ОБЕЛИКС: СРЕДНОТО КРАЛСТВО
Рејтинг 0
Вкупен рејтинг од оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 0.0 лошо

Astérix & Obélix: L’Empire du Milieu

Единствената ќерка на кинескиот император Хан Шуанди бега од строгиот принц и бара помош од Галите и двајцата храбри воини Астерикс и Обеликс.

Жанр:Семеен, Комедија, Авантура

Траење на филмот : 

Режија: Guillaume Canet

Улоги: Zlatan Ibrahimović, Guillaume Canet, Gilles Lellouche, Pierre Richard, Marion Cotillard, Vincent Cassel

Возрасна категорија: трета категорија, +12

Дистрибутер: Blitz Film and Video Distribution

Датуми на прикажување

Четврток 02.02.2023. 18:00
Петок 03.02.2023. 18:00
Сабота 04.02.2023. 18:00
Четврток 09.02.2023. 18:00
Петок 10.02.2023. 18:00
Сабота 11.02.2023. 18:00


Цена на влезниците: 
170 денари, за 3 или повеќе купени влезници цената е 150 денари.

Поврзани објави

ЏОН ВИК 4

ЏОН ВИК 4

John Wick: Chapter 4 Џон Вик успева да најде начин како да ја победи Високата Маса. Но пред да успее да ја обезбеди својата слобода, Вик мора да се соочи со нов непријател со моќни конекции низ цел свет и старите непријатели да ги придобие на своја страна. Жанр:Акција, Трилер Траење на...

ВРЕСОК 6

ВРЕСОК 6

Scream VI Во ова продолжение, преживеаните од убивањата на Ghostface го напуштаат Вудсборо за нов почеток во Њујорк. Жанр:Хорор, Мистерија, Трилер Траење на филмот :  Режија: Matt Bettinelli-Olpin,Tyler Gillett Улоги: Melissa Barrera, Jenna Ortega, Courteney Cox, Jasmin Savoy...

МАГНЕТНА РЕЗОНАНЦА (мала сала)

МАГНЕТНА РЕЗОНАНЦА (мала сала)

R.M.N. Неколку дана пред Божиќ Матијас ја напушта работата во Германија и се ваќа во мултиетничкото трансилванско село. Сака да биде повеќе вклучен во растењето на својот син и да му помогне на детето да се ослободи од нејасни стравови. Матијас е окупиран и со својот стар татко, како и...