АКВАМЕН
Рејтинг 4.3
Вкупен рејтинг од 6 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 4.3 супер

Aquaman

Aqauman ја открива приказната во која младиот Артур Кари дознава дека е престолонаследник на подводното царство на Атлантида и ќе мора да истапи пред другите, за да ги води своите луѓе и да стане херој на светот.

Жанр:  Акција, Авантура

Траење на филмот : 143 минути

Режија: James Wan

Улоги: Jason Momoa, Amber Heard, Patrick Wilson, Nicole Kidman

Возрасна категорија: трета категорија, +12

Дистрибутер:Blitz Film and Video Distribution

Датуми на прикажување:

Четврток 13.12.2018. 21:00 (3D)
Петок 14.12.2018. 20:15 (2D)
Сабота 15.12.2018. 20:15 (3D)
Недела 16.12.2018. 20:15 (2D)
Понеделник 17.12.2018. 20:00 (3D)
Вторник 18.12.2018. 20:00 (2D)
Среда 19.12.2018. 20:00 (3D)
Сабота 29.12.2018 20:15 (2D)
Вторник 15.01.2018 19:00 (3D)


Цена на влезниците
:  200 денари за 3D, 150 денари за 2D.

Поврзани објави

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

Bilo jednom u Srbiji За време и по првата светска војна, две момчиња и две девојки од Лесковац: Цоне и Дине, Зорка и Ружица имаат различни судбини но повторно се сретнуваат. ССојузниците го однеле Дине во Париз, каде научил сѐ за убавините на животот. Откако е ранет, Цоне пати од амнезија и...

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

Doctor Strange in the Multiverse of Madness Доктор Стивен Стрејнџ фрла забранета магија која ја отвара вратата кон мултиверзумот, вклучувајќи и алтернативна верзија од него, која како закана за човештвото е преголема за комбинираните сили на Стрејнџ, Вонг и Ванда Максимоф. Жанр:Акција...

ПЛАТЕНИК

ПЛАТЕНИК

The Contractor Наредникот Џејмс Харпер, кој е отпуштен од специјалните сили на америчката војска, ризикува сѐ кога ќе се вработи во приватна организација на платеници. Жанр:Акција, Трилер Траење на филмот :  103 минути Режија: Tarik Saleh Улоги: Chris Pine, Ben Foster, Gillian...