АВАТАР: ПАТОТ НА ВОДАТА
Рејтинг 5
Вкупен рејтинг од 2 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 5.0 супер

Avatar: The Way of Water

Џејк Сали живее со своето ново семејство на планетата Пандора. Откако познатиот непријател се враќа за да си ја доврши работата што ја започнале, Џејк мора да работи со Нејтири и армијата Нави за да ја заштитат планетата.

Жанр: Акција, Авантура, Научна фантастика

Траење на филмот :  190 минути

Режија: James Cameron

Улоги: Sam Worthington, Zoe Saldana, Sigourney Weaver, Stephen Lang, Cliff Curtis

Возрасна категорија: Трета категорија, + 12

Дистрибутер: Blitz Film and Video Distribution

Датуми на прикажување

15.12.2022. 20:00 (3D)
16.12.2022. 20:00 (2D)
17.12.2022. 21:00 (3D)
20.12.2022. 20:00 (2D)
23.12.2022. 21:30 (2D)
24.12.2022. 20:00 (3D)
26.12.2022. 20:00 (3D)
27.12.2022. 20:00 (2D)
28.12.2022. 20:00 (3D)
11.01.2022 20:00 (3D)
18.01.2023 20:00 (3D)
21.01.2023 20:00 (3D)


Цена на влезниците: 
 250 денари за 3Д200 денари за 2Д.

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...