МАЈКА!

MOTHER!

Мајка (Џенифер Лоренс) и Тој (Хавиер Бардем) живеат прилично идиличен живот во скриен рај. Но нивната врска доаѓа во искушение кога во нивниот дом ќе дојдат неповиканите маж (Ед Харис) и жена (Мишел Фајфер). Тропањето на вратата го прикинува нивното спокојно постоење и како се повеќе гости се појавуваат, мајка е присилена да преиспита се што знае за љубовта, преданоста и жртвите.

Жанр: Драма, Хорор

Траење на филмот : 120 минути

Режија: Darren Aronofsky

Улоги: Jennifer Lawrence, Javier Bardem, Domhnall Gleeson, Michelle Pfeiffer

Возрасна категорија: Трета категорија, +16

Дистрибутер: Konstantin Film MKD DOOEL Skopje

Датуми на прикажување:

Четврток 16.11.2017. 22:15
Недела 19.11.2017. 22:15
Понеделник 20.11.2017. 22:15
Вторник 21.11.2017. 20:00

 

Цена на влезниците:  150 денари.

Поврзани објави

БАНАТ

БАНАТ

BANAT Бари, град во економска криза. Иво е агроном, нопоради неможност да се вработи, заминува наработа во Банат во Романија. Клара е на работ да ја изгуби работата во пристаништето во Бари. Двајцата се сретнуваат случајно и веднаш се разбираат меѓу себе. Тие поминуваат само една ноќ...

ДУХОВИТЕ НА ИСМАЕЛ

ДУХОВИТЕ НА ИСМАЕЛ

ISMAЕL'S GHOST Исмаел Вулард прави филмови. До половина е на еден филм за Иван, нетипичен дипломат инспириран од неговиот брат. Заедно со Блум, неговиот свекор, Исмаел сеуште тагува за смртта на Карлота, по дваесет години. Сепак го почна животот отпочеток со Силвија. Силвија е неговата...

МЕЧЕТО ПАДИНГТОН 2

МЕЧЕТО ПАДИНГТОН 2

PADDINGTON 2 Мечето Падингтон е среќно сместен со семејството Браун во Виндзор Гарденс каде што станува популарен член на заедницата ширејќи радост насекаде каде што оди. Тој трага по идеалниот роденденски подарок за 100-от роденден на тетка Луси, ја здогледува единствената книга во...