КОКО И ГОЛЕМАТА ТАЈНА
Рејтинг 5
Вкупен рејтинг од 5 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 5.0 супер

COCO

И покрај постојаната семејна забрана за музика, која веќе трае со генерации, Мигуел сонува за тоа како да постане извонреден музичар како неговиот идол Ернесто Де Ла Круз. Во очајнички обид да го докаже својот талент, Мигуел ќе се најде во фантастичната, шарена Земја на мртвите следејќи го таинствениот ланец на случувања. Попатно се запознава со шармантниот измамник Хектор и тие заедно заминуваат на величенствено патување да ја откријат вистинската приказна за историјата на Мигуеловото семејство.

Жанр: Анимиран / цртан, Комедија, Авантура

Траење на филмот : 109 минути

Режија: Adrian Molina, Lee Unkrich

Улоги: Alanna Ubach, Benjamin Bratt, Gael García Bernal

Возрасна категорија: Прва категорија, родителски надзор

Дистрибутер: 2i Film

Датуми на прикажување:

Четврток 23.11.2017. 18:00 (3D)
Петок 24.11.2017. 18:00 (3D)
Сабота 25.11.2017. 18:00 (3D)
Недела 26.11.2017. 18:00 (2D)
Петок 01.12.2017. 18:00 (3D)
Недела 03.12.2017. 18:00 (3D)


Цена на влезниците:
  200 денари за 3D,150 денари за 2D.

Поврзани објави

БАНАТ

БАНАТ

BANAT Бари, град во економска криза. Иво е агроном, нопоради неможност да се вработи, заминува наработа во Банат во Романија. Клара е на работ да ја изгуби работата во пристаништето во Бари. Двајцата се сретнуваат случајно и веднаш се разбираат меѓу себе. Тие поминуваат само една ноќ...

ДУХОВИТЕ НА ИСМАЕЛ

ДУХОВИТЕ НА ИСМАЕЛ

ISMAЕL'S GHOST Исмаел Вулард прави филмови. До половина е на еден филм за Иван, нетипичен дипломат инспириран од неговиот брат. Заедно со Блум, неговиот свекор, Исмаел сеуште тагува за смртта на Карлота, по дваесет години. Сепак го почна животот отпочеток со Силвија. Силвија е неговата...

МЕЧЕТО ПАДИНГТОН 2

МЕЧЕТО ПАДИНГТОН 2

PADDINGTON 2 Мечето Падингтон е среќно сместен со семејството Браун во Виндзор Гарденс каде што станува популарен член на заедницата ширејќи радост насекаде каде што оди. Тој трага по идеалниот роденденски подарок за 100-от роденден на тетка Луси, ја здогледува единствената книга во...