СНЕШКО

THE SNOWMAN Кога главниот детектив на елитен криминалистички оддел  ќе почне да го истражува исчезнувањето на жртвите на првиот снежен ден, ќе биде шокиран од помислата дека недостижниот сериски убиец е повторно активен. Полицаец ќе мора да... Повеќе...

38 БРАЌА МАНАКИ

Од 23-30.09.2017 ќе се одржува 38-то издание на фестивалот Браќа Манаки. Повеќе информации за репертоарот на http://www.manaki.com.mk

Повеќе...
ИСТРЕБУВАЧ 2049

BLADE RUNNER 2049 Триесет години по настаниот од првиот филм, новиот истребувач, полицаецот К од LAPD (Рајан Гослинг) ја открива долго чуваната тајна која што има можност да го фрли она што останало од општеството во хаос. Откритието на К го... Повеќе...

АМЕРИКАНСКИ ПЛАТЕНИК

AMERICAN ASSASSIN  Дваесет и три годишниот Мич ги има изгубено своите родители во трагична сообраќајна несреќа кога имал четиринаесет години, а неговата девојка ја губи во терористички напад на денот кога се вериле. Барајќи одмазда, тој е... Повеќе...

ЛЕГО НИНЏАГО ФИЛМ

THE LEGO NINJAGO MOVIE На шест млади нинџи, Лојд, Џеј, Каи, Кол, Зен и Нја, им е доделена задача да го одбранат нивниот дом, Нинџаго. Навечер, тие се храбри воини, користејќи ги своите моќи и нивните возила се борат против негативците и... Повеќе...

КИНГСМЕН – ЗЛАТНИОТ КРУГ

KINGSMAN: THE GOLDEN CIRCLE Во новото продолжение нашите јунаци се соочуваат со новите предизвици. Кога нивното седиште ќе биде уништено, нивното патување ќе ги одведе до откривањето на сродна шпиунска агенција во САД под наслов Стејтсмен. Во... Повеќе...

AVEC L’AMOUR

Ова е македонски документарен филм за професор во пензија(Дионис) ,неговата сопруга, неговата страст и фантазија еден ден да отвори музеј во неговиот мал град. Тој поседува стотици стари автомобили. Секоја ноќ спие до нив, сонувајќи неговата... Повеќе...

Среќните Логанови

LOGAN LUCKY Двајца браќа планираат грабеж за време на НАСКАР трка во Северна Каролина. Жанр: Комедија Траење на филмот : 118 минути Режија: Steven Soderbergh Улоги: Channing Tatum, Adam Driver, Daniel Craig, Katie Holmes, Hilary Swank Возрасна... Повеќе...

ТОА

IT Во едно мало градче Дери, локалните деца исчезнуваат едно по едно оставајќи зад себе крвави траги. Во местото познато како Баренс, група од седум деца се здружуваат заедно обединети од нивните страшни и чудни средби со лошиот кловн и... Повеќе...

ОТКАЧЕНИ ТРУДНИЦИ

TELLE MERE, TELLE FILLE Неразделните, Аврил и нејзината мајка Мадо се потполно различни. Аврил има 30 години, мажена, и има редовна работа. По стилот на живот се сосема различни со својата мајка, вечната тинејџерка, безгрижна и дрска. Но кога... Повеќе...