ЛАВИРИНТ: ЛЕК ЗА СМРТТА
Рејтинг 4.2
Вкупен рејтинг од 6 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 4.2 супер

MAZE RUNNER: THE DEATH CURE

Во епското финале на сагата „Лавиринт“, Томас ја води групата на последна и најопасна мисија досега. Да ги спасат своите пријатели, тие мораат да провалат во легендарниот Последен Град, контролиран од ВИКИД- лавиринт кој можеби е најсмртоносниот од сите. Тој што ќе се извлече жив ќе ги добие сите одговори за кои сите се прашуваат од првото пристигнување во лавиринтот.

Жанр: Научна фантастика, Трилер

Траење на филмот : 142 минути

Режија: Wes Ball

Улоги: Dylan O’Brien, Kaya Scodelario, Thomas Brodie-Sangster, Ki Hong Lee

Возрасна категорија: ВТОРА категорија, + 12

Дистрибутер:   MCF MKD Skopje

Датуми на прикажување:

Четврток 25.01.2018. 20:00 (3D)
Петок 26.01.2018. 20:00 (2D)
Сабота 27.01.2018. 20:00 (3D)
Недела 28.01.2018. 20:00 (3D)
Понеделник 29.01.2018. 20:00 (3D)
Вторник 30.01.2018. 22:30 (3D)
Среда 31.01.2018. 22:30 (2D)


Цена на влезниците:  200 денари за 3D, 150 денари за 2D.

Поврзани објави

ПЧЕЛИЧКАТА МАЈА (СИНХРОНИЗИРАН)

ПЧЕЛИЧКАТА МАЈА (СИНХРОНИЗИРАН)

Abelha Maia: Os Jogos do Mel Пчеличката Маја се има појавено за првпат пред стотина години и набргу станува една од најчитаните книги тоа време, омилена кај возрасните и кај децата. По првиот филм кој ја воодушеви публиката од сите генрации, ни пристигнува вториот дел. Кошничката на Маја е...

ПРЕДАСТВО

ПРЕДАСТВО

RED SPARROW   Кога ќе се здобие со повреда која и ја завршува кариерата, Доминика и нејзината мајка се соочуваат со мрачна и несигурна иднина. Токму зато се наоѓа себеси изманипулирана како нов регрут на Спароу Школата, тајна разознавачка единица која обучува исклучителни млади луѓе како неа...

ТРИ БИЛБОРДИ ПРЕД ЕБИНГ МИСУРИ

ТРИ БИЛБОРДИ ПРЕД ЕБИНГ МИСУРИ

THREE BILLBOARDS OUTSIDE EBBING MISSOURI  Една мајка лично ги предизвикува локалните власти да го решат убиството на нејзината ќерка, откако нема да успеат да ги фатат извршителите. Режисерот Мартин МекДонах е роден во Лондон. Има двојно британско и ирско државјанство. МекДонах е наградуван...