ВОЈНА НА ЅВЕЗДИТЕ: ПОСЛЕДНИОТ ЏЕДАЈ
Рејтинг 5
Вкупен рејтинг од 5 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 5.0 супер

STAR WARS: THE LAST JEDI

По појавата на Реј во „Војна на ѕвездите: Силата се буди“, таа продолжува со епските патувања заедно со Фин, По и Лук Скајвокер во новиот дел од сагата.

Жанр: Научна фантастика, Авантура

Траење на филмот : 150 минути

Режија: Rian Johnson

Улоги: Daisy Ridley, John Boyega, Oscar Isaac, Lupita Nyong’o, Adam Driver

Возрасна категорија: Втора категорија, +12

Дистрибутер: 2i Film

Датуми на прикажување:

Среда 13.12.2017. 20:00 (3D)
Четврток 14.12.2017. 20:00 (2D)
Петок 15.12.2017. 20:00 (3D)
Сабота 16.12.2017. 22:00 (3D)
Недела 17.12.2017. 20:00 (2D)
Понеделник 18.12.2017. 20:00 (3D)
Вторник 19.12.2017. 20:00 (3D)
Среда 20.12.2017. 20:00 (3D)


Цена на влезниците:
  200 денари за 3Д, 150 за 2Д.

Поврзани објави

БАНАТ

БАНАТ

BANAT Бари, град во економска криза. Иво е агроном, нопоради неможност да се вработи, заминува наработа во Банат во Романија. Клара е на работ да ја изгуби работата во пристаништето во Бари. Двајцата се сретнуваат случајно и веднаш се разбираат меѓу себе. Тие поминуваат само една ноќ...

ДУХОВИТЕ НА ИСМАЕЛ

ДУХОВИТЕ НА ИСМАЕЛ

ISMAЕL'S GHOST Исмаел Вулард прави филмови. До половина е на еден филм за Иван, нетипичен дипломат инспириран од неговиот брат. Заедно со Блум, неговиот свекор, Исмаел сеуште тагува за смртта на Карлота, по дваесет години. Сепак го почна животот отпочеток со Силвија. Силвија е неговата...

МЕЧЕТО ПАДИНГТОН 2

МЕЧЕТО ПАДИНГТОН 2

PADDINGTON 2 Мечето Падингтон е среќно сместен со семејството Браун во Виндзор Гарденс каде што станува популарен член на заедницата ширејќи радост насекаде каде што оди. Тој трага по идеалниот роденденски подарок за 100-от роденден на тетка Луси, ја здогледува единствената книга во...